Obraz wpisu

Czy kurs kwalifikacji wstępnej można ukończyć zdalnie? | Auto-Test Kraków

Jeżeli chcemy pracować jako kierowca autobusu lub samochodu ciężarowego musimy najpierw przejść kurs kwalifikacji wstępnej, który kończy się egzaminem państwowym organizowanym przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Obecnie wiele szkoleń można odbyć w formie online, bez wychodzenia z domu. Czy tak jest również ze wspomnianym wcześniej kursem? Czy forma e-learningu rzeczywiście będzie w tym przypadku dobrą opcją?

Kurs kwalifikacji wstępnej a forma zdalna

W 2021 roku przyjęto ustawę, która pozwala na odbywanie kursów kwalifikacyjnych kierowców w formie e-learningu. Oznacza to, że obecnie naukę można realizować zarówno w sposób zdalny, jak i stacjonarny w zależności od oferty wybranego ośrodka oraz naszych preferencji. Warto jednak podkreślić, że szkoły prowadzące zajęcia online, muszą też zadbać o właściwe zorganizowanie tych, które nie są objęte e-learningiem.

Zdalnie czy stacjonarnie — jak wykonać kurs kwalifikacji wstępnej?

Pozostaje jedynie odpowiedź na pytanie: czy aby zdobyć kwalifikacje kierowcy zawodowego, lepiej realizować kurs zdalny czy stacjonarny? Oba rozwiązania mają swoje plusy. W przypadku pierwszego jest to przede wszystkim oszczędność czasu. Warto jednak podkreślić, że jeżeli na zajęcia przyjeżdżamy do ośrodka, możemy mieć bezpośredni kontakt z instruktorem, a to dla wielu osób stanowi istotną motywację do nauki. Ponadto takie zajęcia ułatwiają wyjaśnianie na bieżąco wszelkich wątpliwości.

Niezależnie jednak od formy spotkań, na jaką postawimy, pamiętajmy, aby zawsze wybierać ośrodki szkolenia kierowców, które zatrudniają doświadczoną i wykształconą kadrę. Ważne jest również ciekawe prowadzenie zajęć teoretycznych oraz praktycznych. Pozwoli to jak najlepiej przygotować się do egzaminów i ukończyć je z zadowalającymi wynikami.