Obraz wpisu

Czym się kierować przy wyborze szkoły nauki jazdy? | Auto-Test Kraków

Zdanie egzaminu na prawo jazdy to niezwykle wymagające zadanie. Aby uzyskać wynik pozytywny na teście praktycznym i teoretycznym, należy właściwie wybrać szkołę jazdy, która przygotuje nas do tego ważnego sprawdzianu. Wiele osób nie ma doświadczenia przy wyborze ośrodka szkolenia kierowców, dlatego warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach, które pomogą nam zdać egzamin.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka szkolenia kierowców?

Wiele młodych osób jeszcze przed ukończeniem 18 roku życia planuje zapisać się na kurs prawa jazdy. Można takowy rozpocząć dopiero na 3 miesiące przed uzyskaniem pełnoletności, lecz długość trwania kursu może różnić się w zależności od harmonogramu zajęć i dostępności instruktorów.

Przed skontaktowaniem się z OSK, warto zwrócić uwagę na opinię w internecie. Na wielu stronach internetowych kursanci dzielą się swoimi wrażeniami po ukończonym kursie i wystawiają oceny szkole jazdy. Warto zwrócić uwagę na to, w jakiej atmosferze odbywały się wykłady, czy ciężko jest umówić się na jazdy i czy instruktorzy potrafią przekazać wiedzę na temat prowadzenia samochodu. Zasadniczo im więcej zadowolonych uczestników szkoleń, tym więcej zdanych egzaminów na prawo jazdy. 

Dla niektórych najważniejszym kryterium przy wyborze szkoły jazdy będzie lokalizacja. Warto sprawdzić, co oferują ośrodki szkolenia kierowców w pobliżu, jakimi pojazdami dysponują, czy mają swój własny plac manewrowy i czy jego stan jest odpowiedni. Dobrze jest też dowiedzieć się wcześniej, gdzie odbywają się wykłady. Wiele ośrodków chwali się także procentem zdawalności egzaminów i ma dokładny spis pojazdów. Warto sprawdzić, czy szkoła jazdy ma na wyposażeniu ten sam model samochodu, na którym zdaje się egzamin praktyczny.