Obraz wpisu

Dlaczego warto mieć prawo jazdy na motocykl? | Auto-Test Kraków

Jazda na motorze to prawdziwa przyjemność. Przede wszystkim sprawia, że czujemy się wolni i niezależni. Po drugie – jest to prawdziwy zastrzyk adrenaliny i emocji, których nie doświadczymy, prowadząc samochód osobowy. Co więcej, przemieszczając się motocyklem po mieście, zapomnimy, czym jest uciążliwe stanie w korkach i nie będziemy się martwić, że nie zdążymy gdzieś na czas. No i oczywiście skończą się nasze kłopoty z parkowaniem, co w dużych i zatłoczonych miastach może być naprawdę problematyczne. Warto również wiedzieć, że koszty utrzymania motoru są zdecydowanie niższe niż samochodu osobowego, co ma ogromne znaczenie przy ciągle rosnących cenach paliwa. O ile warunki pogodowe są sprzyjające, to motocyklem możemy pojechać wszędzie – zarówno do pracy, jak i na wycieczkę. Kiedy możemy zapisać się na kurs prawa jazdy na motocykl i jak wygląda?

Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc prowadzić motor?

Aby kierować motocyklem, niezbędne jest posiadanie prawa jazdy kategorii A. Uprawnia do kierowania wszystkimi motocyklami – niezależnie od mocy silnika. Posiadając kategorię A, możemy prowadzić również motor z przyczepą, a także quady czy skutery. By uzyskać takie uprawnienia, trzeba spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest ukończenie 24 roku życia, chociaż naukę w ośrodku jazdy można rozpocząć już 3 miesiące wcześniej. Inaczej wygląda sytuacja, gdy posiadamy już kategorię A2. W takim przypadku kurs możemy rozpocząć już po ukończeniu 20 roku życia.

Konieczne jest również wykonanie badań lekarskich, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do prowadzenia motoru. Wybierając szkołę jazdy Auto-Test w Krakowie, tego typu badania możemy wykonać bezpośrednio w ośrodku. Jeśli chcemy ubiegać się o uzyskanie prawa jazdy kategorii A, to konieczne jest również odbycie kursu z pierwszej pomocy, który także odbywa się w tutejszej szkole. Nauka w ośrodku obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne, które przygotują nas do zdania egzaminu państwowego.