Obraz wpisu

Dlaczego warto robić kurs na prawo jazdy zimą? | Auto-Test Kraków

Przyszli kursanci zwykle odkładają kurs na prawo jazdy na miesiące wiosenne lub letnie albo śpieszą się, aby ukończyć go jeszcze jesienią. Tymczasem jest wiele powodów, dla których warto właśnie zimą rozpocząć zajęcia praktyczne.

Kurs na prawo jazdy zimą? Dowiedz się, dlaczego warto

Niezależnie od tego, czy uczęszczasz na kurs prawa jazdy na motor, czy może starasz się uzyskać prawo jazdy kategorii D w Krakowie, jego celem jest rzecz jasna zdobycie wszystkich niezbędnych umiejętności pozwalających na bezpieczne kierowanie pojazdem w każdych okolicznościach. Wiosną i latem warunki atmosferyczne zwykle sprzyjają. Oprócz deszczowej pogody raczej nie powinniśmy się spodziewać innych zjawisk, które w znaczący sposób utrudniałyby jazdę. Zimą już tak łatwo nie jest. Oblodzenie skutecznie zmniejsza przyczepność samochodu, często pojawiają się opady śniegu czy mgła, która utrudnia widzenie itd. Nauka jazdy zimą to doskonała okazja do tego, aby nauczyć się panowania nad pojazdem nawet w skrajnych warunkach pogodowych, z jakimi możemy mieć do czynienia w naszym kraju. W obecności doświadczonego instruktora kursant może oswoić się z jazdą w różnych okolicznościach pogodowych.

Wiedza teoretyczna jest potrzebna do zdania egzaminy, jednak nigdy nie zastąpi praktycznych umiejętności. Głównym minusem kursów odbywających się latem jest to, że panują wówczas na drodze niemal idealne warunki do jazdy. Nie ma więc możliwości sprawdzenia swoich sił w trudnych sytuacjach. Omówienie poszczególnych zagadnień podczas wykładów nie zastąpi zajęć praktycznych. Dopiero pod okiem doświadczonego instruktora można zdobyć niezbędne doświadczenie, nauczyć się panowania nad stresem i opanować sztukę wykonywania manewrów, które są typowe wyłącznie dla sezonu zimowego.

W naszym kraju warunki pogodowe zmieniają się dość często, dlatego przyszli kierowcy powinni opanować umiejętności kierowania pojazdem w różnych sytuacjach. Nie warto przy tym unikać kursów w sezonie zimowym. Wręcz przeciwnie – zachęcamy do tego, aby rozpocząć naukę w okresie obejmującym dwie pory roku. Przykładowo, zapisując się na kurs na przełomie października i listopada, zajęcia praktyczne będą odbywać się w warunkach jesienno-zimowych, a wybierając kurs końcem stycznia, jazdy z instruktorem obejmą sezon wiosenno-zimowy.