Obraz wpisu

Jak często można podchodzić do egzaminu na prawo jazdy? | Auto-Test Kraków

Prawo jazdy docenia się podczas codziennych dojazdów do pracy, podczas wypadów na wakacje czy gdy trzeba szybko coś załatwić. Nierzadko też jest ono niezbędne w uzyskaniu upragnionego zawodu. Nie dziwi więc fakt, że tak wiele osób pragnie je mieć. Jednak zdanie egzaminu nie zawsze jest proste i  kończy się pomyślnie. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Ile razy można zdawać egzamin teoretyczny i praktyczny?

Egzamin na prawo jazdy składa się z dwóch części — teoretycznej i praktycznej. Pierwsza z nich polega na zdaniu testu, składającego się z 32 pytań, za które można uzyskać 74 punkty. Aby egzamin został zaliczony, zdający musi uzyskać minimum 68 punktów. Czas przeznaczony na zmierzenie się z pytaniami wynosi 25 minut. Presja czasu, stres i świadomość tego, jak mało punktów można stracić, sprawia, że nie zawsze udaje się zaliczyć teorię przy pierwszym podejściu.

Uspokajające jest to, że do egzaminu teoretycznego zdający może podchodzić tyle razy, ile to będzie konieczne. Tak samo rzecz wygląda w przypadku części praktycznej, w której można sobie pozwolić tylko na jeden błąd. Trzeba jednak liczyć się z wniesieniem dodatkowej opłaty za ponowne podejście do egzaminu.

Jak dobrze przygotować się do egzaminu?

Można zminimalizować ryzyko niezdania egzaminu poprzez solidne przygotowanie się do niego. Warto poświęcić czas na uczenie się pytań oraz rozwiązywanie testów. Z kolei, jeśli nie czujemy się pewnie za kierownicą, należy wykupić dodatkowe godziny, by doszkolić się w jeździe. Należy też wybrać odpowiedni kurs na prawo jazdy, w którym doświadczeni egzaminatorzy bez niepotrzebnego stresu przygotują nas do zdania zarówno części teoretycznej, jak i praktycznej, dzięki czemu zdobędziemy upragnione prawo jazdy.