Obraz wpisu

Prowadzenie samochodu po długiej przerwie – jak do tego wrócić? | Auto-Test Kraków

Powrót za kierownicę po dłuższej przerwie to spore wyzwanie. Jazda samochodem to niezwykle odpowiedzialne zadanie, dlatego też warto się do niego odpowiednio przygotować. Absolutnie nie należy decydować się na ten krok od razu. Prowadzenie pojazdu wymaga nie tylko znajomości przepisów drogowych, ale również praktyki. Najpierw warto potrenować technikę jazdy nie tylko po to, by wyeliminować niepotrzebny stres i poczuć się pewniej, ale przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Jak wrócić do prowadzenia samochodu po dłuższej przerwie?

Jady doszkalające dla kierowców z prawem jazdy

Najrozsądniejszym rozwiązaniem dla osób, które mają prawo jazdy, ale z różnych przyczyn nie prowadziły pojazdu przez parę lat, jest wzięcie udziału w kursach doszkalających. Tego rodzaju kursy prowadzone są w naszej szkole jazdy. Jazdy doszkalające odbywają się pod okiem doświadczonego instruktora, który czuwa nad kierowcą i w razie potrzeby dokonuje niezbędnych korekt. Jest to najlepszy sposób, aby przypomnieć sobie prawidłowe nawyki kierowcy i uaktualnić niezbędną wiedzę.

Jazda doszkalająca to najlepszy sposób, aby w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach odświeżyć swoje umiejętności, nabrać większej pewności siebie i pozbyć się stresu. Jest to również doskonała okazja do tego, aby wytrenować jazdę na trasach i w miejscach, które budzą największe obawy. Zajęcia zawsze dostosowywane są do konkretnych potrzeb kursantów, dzięki czemu w pełni odpowiadają na ich potrzeby i oczekiwania.

Wbrew pozorom jazdy doszkalające przeznaczone są nie tylko dla początkujących kierowców czy też obawiających się prowadzenia pojazdy z powodu długiej przerwy. Z takiej możliwości korzystają nawet doświadczeni kierowcy. Nawet po wielu latach za kierownicą można powielać nieprawidłowe nawyki, jeździć niechlujnie, zbyt lekkomyślnie czy popełniać rażące błędy. Zadaniem instruktora jest wychwycenie wszelkich nieprawidłowości i skorygowanie ich.

Zapraszamy do skorzystania z jazd doszkalających w naszej szkole jazdy.