Szkolenie uzupełniające

- praktyka
uzależnione wyłącznie od kursanta
Ośrodek Szkolenia Kierowców Auto-Test - Kursy

Szkolenie uzupełniające to dodatkowe godziny zajęć teoretycznych lub praktycznych, które pomagają lepiej zrozumieć przepisy ruchu drogowego oraz poprawić umiejętność prowadzenia pojazdu. Może dotyczyć wszystkich kategorii prawa jazdy.

Dla kogo?

Szkolenie dodatkowe kierowane jest do osób, które chcą odświeżyć swoją wiedzę lub poprawić swoje umiejętności. Główne grupy osób, dla których szkolenie dodatkowe może być odpowiednie to:
1. Przyszli kierowcy, którzy są przed egzaminami państwowymi
Osoby przygotowujące się do egzaminów państwowych na prawo jazdy mogą skorzystać ze szkolenia dodatkowego, aby lepiej zrozumieć wymagania egzaminacyjne i poprawić swoje umiejętności przed przystąpieniem do egzaminu.
2. Kierowcy z trudnościami w nauce
Niektórzy kierowcy mogą mieć trudności w nauce prowadzenia pojazdu, na przykład związane ze stresem czy lękiem przed jazdą. Jazdy dodatkowe mogą im pomóc w przezwyciężeniu tych trudności poprzez dodatkowe praktyczne wsparcie i instrukcje.
3. Nowi kierowcy
Osoby, które niedawno uzyskały prawo jazdy, mogą skorzystać z jazd dodatkowych, aby zdobyć więcej praktycznego doświadczenia za kierownicą pod okiem instruktora. Dzięki temu mogą zwiększyć swoją pewność siebie i lepiej przygotować się do samodzielnej jazdy.
4. Osoby z ograniczonym doświadczeniem lub umiejętnościami
Kierowcy, które mają ograniczone doświadczenie lub umiejętności za kierownicą, na przykład z powodu długiej przerwy od jazdy lub braku wystarczającego szkolenia, mogą skorzystać z jazd dodatkowych, aby poprawić swoje umiejętności i zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze.
5. Seniorzy
Starsi kierowcy mogą chcieć skorzystać z jazd dodatkowych, aby dostosować swoje umiejętności do zmieniających się potrzeb i wyzwań związanych z wiekiem, takich jak pogorszenie zdolności percepcyjnych czy reakcji.

Co daje?

Skorzystanie ze szkolenia uzupełniającego może przynieść wiele korzyści, zarówno dla nowych, jak i doświadczonych kierowców. Oto kilka sposobów, w jaki może pomóc:
1. Zwiększenie pewności siebie
Jazdy dodatkowe mogą pomóc kierowcom zwiększyć swoją pewność siebie za kierownicą poprzez dodatkową praktykę i instrukcje od doświadczonego instruktora. Więcej czasu spędzonego za kierownicą może pomóc w lepszym zrozumieniu funkcji pojazdu oraz poprawić umiejętność jazdy.
2. Zdobycie doświadczenia w różnych warunkach drogowych
Jazdy dodatkowe mogą obejmować praktykę jazdy w różnych warunkach pogodowych i drogowych, takich jak deszcz, śnieg, mgła czy ciemność. To pozwala kierowcom nabierać doświadczenia w różnych warunkach i lepiej przygotować się do radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
3. Lepsze przygotowanie do egzaminu państwowego
Osoby przygotowujące się do egzaminu państwowego na prawo jazdy mogą skorzystać ze szkolenia uzupełniającego, aby lepiej zrozumieć wymagania egzaminacyjne i poprawić swoje umiejętności. Dodatkowe wsparcie instruktora może pomóc w identyfikacji obszarów wymagających poprawy.
4. Doskonalenie umiejętności technicznych
Dodatkowe jazdy pozwalają kierowcom skupić się na doskonaleniu konkretnych umiejętności jazdy, m.in.: parkowanie, ruszanie na wzniesieniu, zmiana pasa ruchu, jazda po „rondzie”, skręcanie czy wyprzedzanie. Dzięki temu mogą być lepiej przygotowani do różnych sytuacji na drodze.
5. Poprawa bezpieczeństwa na drodze
Poprzez doskonalenie umiejętności jazdy i zdobycie dodatkowego doświadczenia, kierowcy mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drodze dla siebie i innych uczestników ruchu.

Instruktorzy

Nie czekaj Zapisz się