Obraz wpisu

4 zasady postępowania podczas egzaminu na prawo jazdy w czasie pandemii | Auto-Test Kraków

Pandemia w mniejszym lub większym stopniu wpłynęła na życie każdego z nas. W wielu zawodach i branżach wprowadzono sporo zmian, których głównym celem jest ograniczanie rozprzestrzeniania się wirusów. Chociaż obecnie wiedza na temat choroby jest większa, mamy też dostęp do szczepionek, to jednak nadal trzeba przestrzegać wielu zasad, które mogą zminimalizować ryzyko zakażenia. Dotyczy to w szczególności sytuacji, w których mamy bezpośredni kontakt z różnymi ludźmi. Tak właśnie jest podczas egzaminów na prawo jazdy. Wprowadzony lockdown tylko na krótki czas ograniczył możliwość egzaminowania przyszłych kierowców. Obecnie nadal można starać się o uzyskanie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami (m. in. prawo jazdy kategorii B czy prawo jazdy na motocykl w Krakowie). Niemniej konieczne jest dostosowanie się do podstawowych zasad. Poznaj najważniejsze z nich.

Zdajesz egzamin na prawo jazdy w czasie pandemii? Przestrzegaj 4 główne zasady

  1. Jeśli zostałeś zarażony i masz pozytywny wynik testu, nie przystępuj do egzaminu. Powinieneś zgłosić ten fakt do jednostki egzaminacyjnej, jednak w czasie choroby musisz pozostać w domu. Ostrożne muszą być też osoby, które zauważają u siebie niepokojące objawy, w tym wysoką gorączkę. W pierwszej kolejności wykonaj test. Jeśli wynik jest pozytywny, nie powinieneś narażać innych na zachorowanie.
  2. Egzamin teoretyczny w czasie pandemii nie różni się znacząco od formy, w jakiej był przeprowadzany wcześniej. Na pytania odpowiada się w identycznym formacie, czyli poprzez odpowiednie oprogramowanie komputerowe. Trudność pytań i ich ilość jest dokładnie taka sama. Niemniej trzeba przygotować się na to, że cała procedura przebiega z zachowaniem wymogów sanitarnych. Konieczne jest zachowanie odpowiedniej ilości osób na sali. Przed wejściem na salę powinieneś umyć ręce i założyć maseczkę ochronną.
  3. Czekając na egzamin teoretyczny czy praktyczny, staraj się zachować bezpieczną odległość od innych uczestników egzaminu. W pomieszczeniach zamkniętych nakładaj maseczkę ochronną.
  4. Praktyczne sprawdzenie umiejętności także odbywa się zgodnie z epidemiologicznymi zaleceniami. Bardzo ważne jest, aby zarówno kursant, jak i egzaminator mieli na twarzach maseczki ochronne. Przed egzaminem trzeba też zdezynfekować ręce. Z kolei egzaminator musi zadbać o dezynfekcję elementów pojazdu przed przeprowadzeniem testu praktycznego.